Tunnusta eakate elu edendajaid konkursil „Aastad täis sära ja väärikust”

Eesti elu peegeldajana tunnustati mullu ka ERR-i, millel täitus 60. tegutsemisaasta. MTÜ Inkotuba juhilt Eha Topolevilt võttis tunnustuse vastu Ainar Ruussaar.

FOTO: 60+

Seitsmendat korda toimuv konkurss „Aastad täis sära ja väärikust” ootab eakate inimestega seotud säravaid algatusi ja ideid, et tunnustada neid vääriliste auhindadega. Ettepanekute laekumise tähtaeg on 19. september 2016.

Konkursi eesmärk on ergutada ja tunnustada erinevaid inimesi või ettevõtmisi, kes või mis on muutnud eakate elu paremaks. Parimad teod ja algatused pärjatakse auhindadega 60+ festivalil Tallinnas Salme kultuurikeskuses.

2016. aasta on Eestis kuulutatud merekultuuri aastaks ning mittetulundusühingu Inkotuba ja ajakirja 60+ korraldatav festival kannab motot „Meri kõnelebˮ.

Konkursi eesmärk on tunnustada positiivseid tegusid, mis tehtud eakatele mõeldes või eakalt endilt kogukonnale, kuid on teenimatult tähelepanuta jäänud, selgitas festivali üks korraldajatest, MTÜ Inkotuba juht Eha Topolev.

Konkursi kategooriad on: eakad hoolivad, eakalt kogukonnale, tegu eakale, eakad kui kultuurikandjad, eakad ja keskkond, eakad ja maailm, elutööauhind.

Eha Topolev lisas, et näiteks on see konkurss hea võimalus öelda tänusõnu omastehooldajatele. „Me kõik jääme vanaks ja ilma omaste hooleta ei vanane meist ilmselt keegi. Kuigi see tundub meile nii loomulik, on see väga oluline ja raske töö,“ lisas ta.

Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla julgustas inimesi oma ettepanekuid saatma ka siis, kui mõne tubli inimese ettevõtmine ühegi konkursi kategooria alla justkui ei sobiks. „Iga tegu, mis on eaka elu paremaks muutnud, on tunnustamist väärt. Me oskame hea sõna ja abi eest tänulikud olla. Vahel tahaks tänada nii, et heategu  ka välja paistaks. 60+ festivali konkurss „Aastad täis sära ja väärikust“ sobib selleks imehästi,“ lisas ta.

„Esile ei pea tooma vaid eakaid inimesi. Ka noored on tänu väärt. Eelmisel aastal tunnustasime näiteks noori vabatahtlikke, kes päästsid kahel järjestikusel ööl kahe eaka järvalase elu.“

Konkursil osalemiseks tuleb registreerida särav ettevõtmine või tegu 60+ festivali kodulehel http://www.60plussfestival.ee/index.php/konkursi-aastad-tais-sara-ja-vaarikust-kandidaadid/  või saata kirjeldus e-aadressil: eakad@inkotuba.ee või postiaadressile Hariduse 6, Tallinn 10119.

Kirjelduse pikkus on maksimaalselt üks lehekülg. Juurde võib lisada 1−3 fotot. Kindlasti tuleb lisada saatja kontaktandmed: nimi, aadress, telefon, e-post. Tähtaeg konkursitööde saatmiseks on 19. september 2016. Arvesse lähevad 2015.−2016. aasta jooksul tehtud teod.

Üle kogu Eesti kokku tulnud vanemaealiste seas populaarseks ürituseks kujunenud festival toimub 5.–6. oktoobrini Tallinnas Salme Kultuurikeskuses juba seitsmendat korda. Sel aastal kannab see nime „60+ festivalˮ. Mullu külastas festivali ligi 4500 inimest.

Festivali toetavad Apotheka apteegikett, Corega, TENA, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Linnavalitsus.

Jälgi festivali kohta saabuvaid uudiseid festivali kodulehel www.eakatefestival.ee ning Facebookis www.facebook.com/eakatefestival/

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles