FOTO: 60+ festival

60+ festivali korraldajad ootavad ka tänavu kõiki toredaid taidlejaid oma oskusi näitama. Nüüd on alanud registreerimine ning oma kollektiivi saab kirja panna erilehel http://www2.ajaleht.ee/festival/taidlus.php.

Festivaliga tähistatakse rahvusvahelist eakate päeva, mis on kalendris märgitud 1. oktoobrile. 5.–6. oktoobrini Salme Kultuurikeskuses toimuval 60+ festivalil pakutakse vanemaealistele kahel päeval meeleolukat ning harivat koosviibimist ning tunnustatakse seenioride elu huvitavamaks ja paremaks muutvaid ettevõtmisi.

Igal festivalil on olnud oluline roll messil/laadal. Korraldajad ootavad ka tänavu kauplejaid oma tooteid välilaadale müüma.

2015. aastal külastas festivali ligi 4500 inimest.

Festivali korraldavad idee autor mittetulundusühing Inkotuba ja aktsiaselts Postimees Grupp, mis kirjastab Eesti üht loetavamat ajakirja 60+.

Inkotoal on kokku enam kui 5000 klienti. Inkotoa nõustamiskabinetid teenindavad enamasti Eesti eakaid, aga ka puudega inimesi.

Festivali eesmärk on väärtustada eakate rolli ühiskonnas, näidata aktiivse ja tervisliku eluviisi võimalusi ning pakkuda kohtumis- ja suhtlemisvõimalust.

Jälgi festivali kohta saabuvaid uudiseid festivali kodulehel www.eakatefestival.ee ning Facebookis www.facebook.com/eakatefestival/.