Naisi oodatakse emakakaela uuringule

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Ida-Tallinna Keskhaiglasse on emakakaela uuringule (PAP-analüüsile) vabu aegu juba lähipäevadeks. Naised on oodatud oma tervist kontrollima olenemata sünniaastast.

Emakakaelavähi sõeluuringu eesmärk on ennetada emakakaelavähki haigestumist ning leida emakakaela vähieelsete seisunditega patsiendid ja emakakaela vähk võimalikult varases staadiumis.

Muutuste korral analüüsi vastuses võetakse patsiendiga ühendust telefoni teel ning pakutakse võimalust tulla naistearsti vastuvõtule, et saada selgitusi leitu kohta, testida vajadusel suguhaiguste ja HPV suhtes ning teha lisauuringuid. Kui leitakse emakakaela või muu günekoloogiline halvaloomuline kasvaja, saab Ida-Tallinna Keskhaiglas teostada kõiki vajalikke uuringuid kasvaja suuruse ja leviku hindamiseks.

Uuringule saab registreerida Tõnismäe, Ravi tänava ja Magdaleena üksuse registratuuris kohapeal ning helistades lühinumbril 1900. Uuringule palutakse tulla naistekliinikusse, Ravi tänava üksuse (Ravi tn 18) B korpusesse või Tõnismäe üksuse (Hariduse 6) naistenõuandlasse. Eesti Haigekassas kindlustatutele on uuring tasuta.

Haigekassa poolt saavad kutse sõeluuringule sel aastal naised, kes on sündinud 1961., 1966., 1971., 1976., 1981. ja 1986. aastal.

Tagasi üles