60+ kolmas terviseraamat keskendub meestele

Terviseraamat "Avameelselt meestest" pakub lugemist paljudel meestele olulistel teemadel.

FOTO: Marko Saarm

Ajakirjal 60+ valmis kolmas terviseraamat „Avameelselt meestest”. „Raamat meestest ja meestele täidab eriti suurt lünka, sest mehe tervisele suunatud kirjandust annab tikutulega otsida,“ ütles raamatu koostaja ja ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla.

„Tervisehädad ei kimbuta paraku ainult vanemas eas mehi, probleeme on enamikul täisealistel Eesti meestel. Raamtu teemad sobivad kõigile, ka palju noorematele, sest südame äkksurm kipub just nooremaid mehi jalust niitma,“ lisas ta.

Raamat hõlmab viit suuremat teemat: südamemureid, eesnäärmehaigusi, mehe hingelist vananemist, proviisori nõuandeid ja liikumissoovitusi. Peamised lood selles raamatus on seotud mehe teise südamega ehk eesnäärmega. Raamatus „Avameelselt meestest“ on paljude teiste piinlikkust tekitavate murede kõrval kirjeldatud eesnäärmepõletikke, sest neid on palju rohkem kui üks ja neil kõigil on erinevad sümptomid. Millised täpselt, saate lugeda raamatust. Vastuse saab ka küsimus, mida teha, kui erektsioon kipub meest alt vedama.

Kas vananemine on mehelik? Raamatu teine osa on pühendatud mehe hingelisele vananemisele. Raamatust saate teada, kuivõrd erineb mehe stress naise omast ja mis juhtub, kui liimist on lahti nii mehe hing kui ka keha. Parimad oma ala asjatundjad näitavad kätte teeotsa, mida mööda parema enesetundeni jõuda.

Raamatu kolmandas peatükis on kirjas, milliste mineraalide ja vitamiinide puudus meest enim räsib, ja apteeker annab nõu, kuidas sellest üle saada. Raamatu viimane osa on pühendatud liikumisele. Eesti meest on raske liikuma saada, aga auto, internet ja istuv töö annavad haigustele ja ülekaalule hoogu juurde.

Kogumikust leiab tunnustatud arstide – Ida-Tallinna Keskhaigla kardioloogi Rein Vahisalu, Eesti Uroloogide Seltsi juhatuse esimehe dr Toomas Tamme, Lääne-Tallinna Keskhaigla vanemarst-uroloogi Gennadi Timbergi, Tartu Ülikooli Kliinikumi uroloogia ja neerusiirdamise osakonna juhataja Tanel Muuli, uroloogia ja neerusiirdamise osakonna arst-õppejõu Oksana Zahharova, Ida-Tallinna Keskhaigla uroloogiaosakonna vanemarst Martin Kivi, seksuoloog Imre Rammuli, psühhiaatrite Lembit Mehilase, Jüri Enneti ja Sergei Tiganiku, psühholoogide Voldemar Kolga ja Toivo Niibergi nõuandeid ja kommentaare. Patsientide lood räägivad tegelikust elust. Lihtsas ja arusaadavas keeles antakse ülevaade tõbedest ja hüva nõu, kuidas neid ennetada või nendega hakkama saada.

Raamatud on müügil kõikides raamatupoodides üle Eesti, samuti suurte kauplusekettide raamaturiiulitel. Uut vajalikku raamatut saab osta ka maakonnalehe Sakala, Pärnu Postimehe, Virumaa Teataja, Järva Teajataja ja Valgamaalase toimetusest ning Postimehe Tallinna ja Tartu klienditeenindusest.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Varem on samast sarjast ilmunud kaks 60+ terviseraamatut, „Südameasi“ ja „Ai, liigesed!“. Eestis ei ole seni seenioridele koostatud mitte ühtki kogumikku, mis haaraks mitut valdkonda ja kus eri haiguste tekkemehhanismist ja ravivõimalustest räägivad Eesti oma ala parimad spetsialistid.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Need raamatud aitavad mõista, mis vaevusi esineb ja kuidas õnnestub neid koostöös arstide, psühholoogide ja teiste spetsialistidega leevendada.

Tagasi üles