Selts kutsub endisi ja praegusi liikmeid aastapäeva pidama

Juba aastaid on Järva Diabeetikute Seltsi eesotsas olnud 74aastane Eevi Sikstus, kes on 1. tüübi diabeeti põdenud ligi 40 aastat. Tema teada on diabeeti haigestumine vanemas eas seotud eluviisiga. Neid, kellel on diabeet välja löönud eakana, on tema andmeil palju, ligi 90 protsenti kõigist Eesti diabeetikutest.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Järva diabeetikute selts kutsub laupäeval, 12. detsembril kella 11ks kõiki praeguseid ja endisi liikmeid Paide kultuurikeskuse kohvikusse.   

Järva diabeetikute seltsi ja reumaseltsi juhataja Eevi Sikstus täpsustas, et kokkusaamisele on oodatud ka need, kes on mingil põhjusel seltsielust kõrvale jäänud. «Nad elavad mujal, tervise tõttu on liikumine raskem või on transpordimured või paranenud tervise tõttu ei huvitu enam seltsitegevusest, » tõi ta näiteks. Sikstus võrdles laupäevast kokkusaamist suguvõsa kokkutulekuga. «Meid kõiki seob diabeet, diabeetikud on aga kokkuhoidvad,» sõnas ta.

Seltsid jagavad teavet, miks ja kuidas on nad elujõus püsinud ja mis ootab neid ees. «Võtame vastu õnnitlusi ja ka uusi liikmeid vastu,» lisas Sikstus.

Üritus on tasuta, kuid tulijatel palutakse kaasa võtta omavalmistatud pühademaius retseptiga.

Seltsi 20. aastapäeva tähistamise üritused algasid 24. oktoobril tervisekonverentsiga söömise ja liikumise teemal ning lõpevad märtsis 2016 tervisekonverentsiga vaimsel teemal.

Järva diabeetikute ja reumaselts on eriti viimasel kümnendil pühendunud järvalaste tervisliku käitumisviisi suunamisele haigustega toimetulekul ja terviseriskide ennetamisel. «Teeme seda selleks, et inimene oleks motiveeritud oma tervise eest hoolt kandma. Lektoreid valime hoolega, et kuulajad saaksid võimalikult põhjalikke ja uusimaid teadmisi ning praktilisi näpunäiteid,» on Sikstus öelnud.

Sikstus märkis, et vaatamata kasvavale infohulgale internetis, paberil ja mis tahes keeles pole inimeste haritus tasakaalustatud toitumise ja liikumise kohta suurenenud.

Sikstus palub oma tulekust kindlasti hiljemalt 11. detsembriks teada anda telefonil 5557 6915. (JT)

Tagasi üles