Peavalu päev Pärnus juhib tähelepanu peavalule

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peavalu on üks sagedamini inimesi vaevavatest valudest
Peavalu on üks sagedamini inimesi vaevavatest valudest Foto: Peeter Kümmel

Eesti Peavalu Selts korraldab laupäeval, 10. mail Pärnus juba kolmandat korda temaatilise ürituse peavalu päeva. Tasuta üritus on mõeldud kõigile tervisehuvilistele ning seal saab kuulata põnevaid loenguid, osaleda töötubades ning küsida arstidelt peavalude kohta nõu.

On väga vähe inimesi, kellel mitte kunagi ei ole pea valutanud. Eesti Peavalu Seltsi presidendi ja Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliiniku neuroloogi dr Mark Braschinsky sõnul on peavalu kõige sagedasem kaebus, miks inimesed otsivad abi arstilt.

„Migreen on kõige sagedasem neuroloogiline haigus, mis alandab olulisel määral inimeste elukvaliteeti,“ ütleb ta. „Migreen on ka kõige kallim neuroloogiline haigus ehk et sellele kulub ühiskonnas kõige enam ressurssi.“

Eestis saab peavalude korral mitmest kohast asjatundlikku abi. On loodud esimesed peavalu kabinetid ning Tartu Ülikooli Kliinikumis ka Peavalu Kliinik, kus lisaks arstidele töötavad Eesti esimesed kvalifitseeritud ja välismaal koolitust saanud meditsiiniõed ehk peavaluõed.

Et peavalu puhul on väga oluline inimese enda teadlikkus, kuidas erinevatel peavaludel vahet teada, kuidas peavalusid ennetada ja kuidas neid ravida, korraldabki Eesti Peavalu Selts taas peavalu päeva. Igapäevaselt peavalupatsientidega kokku puutuvad arstid räägivad sagedamatest peavalude põhjustest ning arvamustest, mis on seotud peavaludega.

Peavalu päeval on avatud temaatilised töötoad, kus peavaluõed õpetavad elu ilma peavaluta ning füsioterapeut näitab võimlemisharjutusi, millega saab peavalu leevendada.

Peavalu päev toimub 10. mail Pärnu raamatukogus algusega kell 11. Üritus on kõigile tasuta.

Loengud:

Dr. Mark Braschinsky: „Peavaludega seotud tõed ja valed“

Dr. Toomas Toomsoo: „Sagedasemad peavalude põhjused“

Töötoad:

Peavaluõed: „Peavalukool: kuidas elada peavaluta“

Füsioterapeut: „Võida peavalu õige võimlemisega!“

Allikad: Eesti Peavalu Selts, www.peavalu.ee

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles